سیستم کنترل تردد خودرو مبتنی بر RFID

سیستم کنترل تردد خودرو مبتنی بر RFID

این سیستم از سه بخش اصلی تگ RFID ، آنتن UHF و دستگاه پردازشگر تشکیل شده است آنتن در محل درب های ورود و خروج نصب می‌گردد و تگهای RFID پشت آینه خودروها و سیستم پردازشگر مرکزی که نرم افزار روی آن نصب شده در محل نگهبانی قرارداده می‌شود. به محض قرار گرفتن خودرو (که دارای تگ RFID می‌باشد) در شعاع آنتن اطلاعات تگ توسط آنتن به دستگاه پردازشگر مرکزی ارسال می شود سیستم شروع به بررسی اطلاعات خودرو می‌کند که آیا خودرو مربوط به این سازمان می‌باشد؟ آیا اجازه ورود و یا خروج دارد؟ و…؛ در صورت مجاز بودن خودرو، فرمان باز شدن درب یا راهبند بصورت خودکار صادر می‌شود و اطلاعات ورود و خروج صورت گرفته در سیستم ثبت می‌شود


اهم مزایای سیستم کنترل تردد خودرو :

جلوگیری از ورود و خروج های غیر مجاز
کاهش زمان توقف خودروها با استفاده از این سیستم
افزایش کنترل و نظارت بر ورود و خروج خودروها و پرسنل
داشتن بانک اطلاعات قوی و به روز از ورود و خروج ها
ارائه سرویس ۲۴ ساعته
مکانیزه شدن ثبت تمامی ورود و خروج ها

سیستم جامع کنترل تردد خودرو با تگ های برد بلند

توضیحات خلاصه در رابطه با نحوه کار سیستم اتوماسیون کنترل تردد هوشمند با تگ برد بالا جهت خودروها :

هدف از استفاده از سیستم کنترل تردد ایجاد بستری هوشمند می باشد که بدون دخالت نگهبان یا کاربراست. شخصی که در سیستم تعریف شده و به او اجازه تردد داده شده است هر زمان که نزدیک در ورودی و در خروجی قرار گرفت سیستم بصورت اتو ماتیک اطلاعات وی را ثبت کرده و اجاره تردد را به وی می دهد.

در این روش با استفاده از تجهیزات مربوطه ( آنتن کنترلر نرم افزار تگ ) و نصب یک عدد تگ ( برچسب هوشمند ) بر روی شیشه ی هر خودرو زمانی که یک خودرو به نزدیکی راهبند ورودی میرسد ( فاصله 5-6 متری ) تگ مورد نظر توسسط ریدر ( آنتن ) خوانده شده و به کنترلر و کامپیوتر ارسال میشود و اطلاعات توسط کامپیوتر پردازش میگردد و بلافاصله در کمتر از 300 میلی ثانیه با توجه به مجاز بودن به عبور به راهبند ، فرمان بالا رفتن صادر میشود و شخص میتواند وارد یا خارج گردد. ( سرعت عمل بالا از مزیت های اصلی این سیستم است )

ضمناً اگر سیستم مجهز به دوربین ثبت عکس از خودروهای در حال تردد باشد، در همان لحظه دوربین های نصب شده در محل از پلاک خودرو یا راننده با توجه به اینکه خودرو وارد یا خارج میگردد عکس گرفته و در سیستم نگهداری مینماید. (مثلا : وقتی خودرو به نزدیکی راهبند ورودی می رسد و آنتن تگ روی شیشه را می خواند، در همان لحظه دوربین ورودی عکس گرفته و راهبند بالا میرود و موقع خروج نیز دقیقاً مثل حالت ورود تگ از فاصله چند متری خوانده شده و در این موقع دوربین خروجی عکس گرفته و راهبند بالا میرود. ضمنا درهمان لحظه که دوربین دوم یا خروجی عکس می گیرد، در نرم افزارعکس ورودی و عکس خروجی همزمان جهت تطبیق به اپراتور ارجاع داده میشود.)

نرم افزار کنترل تردد خودرو و پارکینگ ؛ یک سیستم کنترلی و مدیریتی می باشد که امکان کنترل تردد خودرو به صورت اتوماتیک را بدون نیاز به اپراتور برای پارکینگ های عمومی ، خصوصی ، اداره ها ، سازمانها و ارگانها فراهم میکند.

 نصب و آموزش
مشاوره رایگان 09124818264

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

X