دستگاه چک ویر ( تست وزنی)

چک ویر چیست؟

شرکت آینده کاسپین دارای انواع تجهیزات و دستگاه های توزین می باشد که هر یک کاربرد خاصی دارند. یکی از این دستگاه ها، چک ویر است که به صورت کاملا خودکار می تواند محصولات بسته بندی شده را اندازه گیری کند. این دستگاه می تواند توزین صحیح که بازه صحیح تعریف شده است را در چک ویر مشخص کند.

ویژگی های دستگاه چک ویر

در دستگاه چک ویر آینده کاسپین، می توان بدون محدودیت محصول و متریال مختلف را تعریف و همچنین فرمول جهت ترکیب توزین این مواد را ثبت کرد، تمامی مراحل تهریف فرمول و متریال از طریق شبکه وای فای داخلی توسط برنامه ویندوزی و همچنین برنامه تندرویدی قابل تنظیم می باشد.

لازم به ذکر است که تمامی توزین ها و فرمول ها همراه محاسبات مربوط به آن در حافظه دستگاه ذخیره می شود و در صورت نیاز میتوان گزارش دقیق و تجمیعی از مواد مصرفی بر اساس تعداد و مقدار و همچنین تاریخ مشخص تهیه نمود. این سیستم توزین به دلیل توزین دقیق، برای اطمینان از صحت وزن کالاهای تولید شده در کارخانه ها، گزینه مناسبی می باشد.
استفاده از دستگاه توزین چک ویر برای توزین کارتن محصولات در انتهای خط بسته بندی و در مقطع ورود به انبار، و همچنین در قسمت ورودی خط تولید جهت تامین مواد مورد نیاز خط به منظور اطلاع و جلوگیری از توزین اشتباه می باشد. اگر اپراتور زمان کار با دستگاه چک ویر دچار اشتباه شود، دستگاه براحتی می تواند تعداد کارتن های موجود را نشان دهد و اگر تعداد این کارتن ها کمتر یا بیشتر باشد، دستگاه نشان می دهد که وزن کارتن صحیح نیست. در این صورت رجکتوری که در انتهای دستگاه نصب شده است، براحتی می تواند کارتن با وزن غیراستاندارد را نشان دهد.

نحوه عملکرد دستگاه توزین چک ویر

دستگاه توزین چک ویر شرکت آینده کاسپین می تواند همچون سورتر وزنی محصولات عمل کند. به این معنا که محصولات در حال حرکت را نیز به طور دقیق توزین می کند. این دستگاه در انتهای خط تولید می تواند در ایستگاه های مختلف، محصولاتی با وزن های تعریف شده را از یکدیگر متمایز کند. در نتیجه دستگاه چک ویر باید در محل مشخصی از خط تولید یا نوار نقاله نصب شود تا محصولات را در امتداد سورتر تخلیه کند.

البته جهت کاهش هزینه میتوان از دستگاه به شکل دستی هم بهره برد.که نمونه آن در شرکت های نستله و یونیلیور نصب شده است.

دستگاه چک ویر سه نوار نقاله متوالی دارد. نوار نقاله اول infeed نام دارد که محصولات را از هم جدا و برای نوار نقاله دوم ارسال می کند. نوار نقاله دوم وزن محصولات را مشخص می کند و در واقع ترازوی دستگاه چک ویر است. نوار نقاله سوم که در انتهای دستگاه قرار دارد و outfeed نام دارد، دارای تجهیزاتی است که اگر توزین محصولات به درستی انجام نشده باشد، آنها را براحتی از خط تولید خارج می کند.

کاربرد دستگاه چک ویر

دستگاه چک ویر برای تمامی کارخانه ها و صنایع کاربرد دارد. از جمله می توان به صنایع آرایشی و بهداشتی، صنایع شوینده و شیمیایی، صنایع غذایی و نوشیدنی، صنایع داروسازی، قطعه سازی، پتروشیمی و … اشاره کرد.
پس همانطور که گفته شد دستگاه چک ویر به معنای ترازوی در حال حرکت است. این دستگاه محصولاتی را که در حال حرکت هستند را به خوبی وزن می کند. دستگاه چک ویر از ترکیب چندین دستگاه دیگر ساخته شده است. به طوری که در ساخت آن از انواع چاپگرها و یا سیستم های جداساز استفاده می شود.

مزایای دستگاه چک ویر شرکت آینده کاسپین

– در این دستگاه می توان تلرانس را برای تعیین قطعات خارج از محدوده وزنی مشخص کرد.
– این دستگاه دارای سیستم فاصله انداز می باشد.
– دستگاه چک ویردارای سیستم جداساز است که این سیستم برای قطعات سبک تر و سنگین تر از حد مجاز استفاده می شود.
– این دستگاه امکان خروجی RS485 – RS232 برای ارسال دیتا به کامپپوتر را دارد.

– قابلیت برنامه ریزی از طریق شبکه و تنظیم دستگاه توسط ادمین دستگاه

– امکان اتصال به انواع چاپگر جهت چاپ لیبل مناسب برای نصب روی کارتن ها
– چک ویر دارای قابلیت اتصال به پرینتر حرارتی جهت ایجاد بچ لیست به همرا نام مواد جهت پیوست به فرمول می باشد

چک ویر ها چگونه کار می کنند ؟

تکنولوژی چک ویر چیست ؟ توزین در حال حرکت چگونه انجام می گیرد ؟
ترازوی در حال حرکت چگونه عمل می کند ؟ در مقاله پیش رو، سعی شده است نحوه ی عملکرد این دستگاه به تفسیر توضیح داده شود.
چک ویر نوعی ترازو است که به صورت خودکار وزن محصولات بسته بندی شده را اندازه گیری می کند. سپس مشخص می کند این وزن در بازه صحیح تعریف شده در چک ویر وجود دارد یا خیر. وجود رجکتور در انتهای این دستگاه می تواند محصول با وزن نا مطلوب را از خط تولید خارج کند.

چک ویر

در کنترلر چک ویر می توان بازه ی وزنی بیش از یک میلیون محصول مختلف را ذخیره نمود.
این دستگاه ها با توجه به ابعاد و وزن محصول، می توانند وزن تا 1۰۰ محصول در دقیقه را اندازه گیری کرده و محصولات نا مطلوب را از خط تولید خارج کنند.
امروزه در کارخانجات تولیدی بسیاری از این دستگاه ها برای اطمینان از صحت وزن کالاهای تولیدی استفاده می گردد.
یک روش معمول در به کار گیری چک ویر، توزین کارتن مادر محصولات در انتهای خط بسته بندی و در مقطع ورود به انبار می باشد. در صورت خطای اپراتور یا کارتن پکر،این دستگاه مشخص می نماید چه تعداد محصول در کارتن موجود است و در صورت کمتر یا بیشتر بودن تعداد، چک ویر نشان می دهد که وزن کارتن صحیح نمی باشد و در صورت وجود رجکتور در انتهای دستگاه چک ویر، کارتن به صورت خودکار از خط خارج می گردد.
این دستگاه می تواند به عنوان سورتر وزنی محصولات نیز عمل کند. به این صورت که وزن محصول در حال حرکت را اندزه گیری نموده و در انتهای خط چک ویر، ایستگاه های مختلف، محصولاتی با وزن های تعریف شده را جدا نموده و در محل مشخصی از خط تولید یا نوار نقاله نصب شده در امتداد سورتر تخلیه می کنند.

این سیستم برای کنترل وزن مواد در حین حرکت به کار می رود . ترکیب دستگاه مذکور با انواع چاپگر ها و یا
سیستم های جدا ساز کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارا می باشد.
– قابلیت تعریف تلرانس جهت تعیین قطعات خارج از محدوده وزنی
– دارای سیستم فاصله انداز
– دارای سیستم جداساز برای قطعات سبک تر و سنگین تر از حد مجاز
– قابلیت خروجی RS485 – RS232 جهت ارسال دیتا به کامپپوتر
– دارای چراغ آلارم جهت قطعات خارج از محدوده وزنی
– قابلیت برنامه ریزی برای نامحدود کالای مختلف
– دارای صفحه تاچ جهت تنظیمات دستگاه
: قابلیت تنظیم ساعت و تاریخ به صورا دستی و سیستمی

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

X